Jaselská 6, Praha

skoleni@anywhere.cz

224 310 808

Automatizované testování za použití Robot Framework

8 490  bez DPH

Automatizované testování provází člověka již přes třicet let. Během posledních několika let ale v této oblasti proběhl bouřlivý rozvoj. Automatizace testů se konečně stala plnohodnotnou součástí dnešních testovacích disciplín.

Osnova:

  • Co je to automatizované testování a kdy by se mělo používat?
  • Jaké jsou jeho výhody a nevýhody?
  • Je automatické testování vhodné pro váš projekt?

 

Během tohoto jednodenního kurzu vám vysvětlíme základní principy automatizace testů, k čemu automatizaci potřebujeme, a její výhody a nevýhody abyste se mohli lépe rozhodnout kdy a jak ji zavést ve vašem projektu.

V druhé, praktické části školení si ukážeme jak psát a spouštět automatizované testy za použití Robot Framework bez potřeby znalosti jakéhokoliv programovacího jazyka. Zaměříme se přitom na Selenium2Library, která nám umožní testovat jak internetové stránky, tak webové aplikace, ukážeme si, jak identifikovat elementy stránek za použití xpath a jak s nimi interagovat. Předvedeme si i další aspekty tohoto nástroje, například se podíváme na automaticky generované logy a reporty a jak je použít k odstranění chyb v našich skriptech. Probereme i použití proměnných a jejich priority. Během školení vás budeme provázet několika interaktivními cvičeními, abyste mohli s automatizací získat přímou zkušenost.

Robot Framework je obecný framework pro automatizaci testů pro acceptance testy a pro acceptance test-driven developement (ATDD). Má snadno použitelný tabulkový syntax a využívá keyword-driven testing approach. Jeho testovací možnosti mohou být rozšířeny testovacími knihovnami implementované buď v Pythonu nebo v Javě. Uživatelé mohou tvořit vlastní high-level klíčová slova z těch existujících za použití stejné syntaxe, jako která se používá pro tvorbu testovacích případů.

Požadované vybavení: laptop