Kubernetes

14 900  bez DPH

Školení Kubernetes vás seznámí s nejpoužívanějším orchestrátorem pro nasazování, provoz a správu kontejnerů. Zvyšte efektivitu a kvalitu vašich IT služeb. Přijďte si poslechnout, jak podpořit efektivitu DevOps procesů využitím Kubernetes.

Kubernetes, známý také jako K8s, je open-source systém pro orchestraci kontejnerů, který byl původně navržen společností Google a jehož cílem je poskytnout platformu pro automatizaci, nasazování, škálování a operace aplikačních kontejnerů. Podporuje celou řadu kontejnerových nástrojů, je nejrozšířenější platformou pro hosting Docker kontejnerů.

Výkonný kontejnerový scheduler Kubernetes nabízí správu kontejnerů i ve velkém rozsahu, navíc je přenositelný mezi různými cloudy a nabízí schopnost rychle a efektivně reagovat na zvýšení poptávky zákazníků

Zrušit výběr
Katalogové číslo: - Kategorie: , Štítků: , , , ,

Popis

Ondřej Šika, DevOps Expert


Vývojem software a DevOps se zabývá už od roku 2009. Své praktické zkušenosti předává dnes na školeních, ale nabíral je jako freelancer i zaměstnanec pro malé firmy, startupy i velké korporace s cílem zefektivnit jim proces vývoje, testování a nasazování software. Dnes se primárně věnuje DevOps: návrhem softwarového stacku, vývojového a provozního prostředí ve firmách. Sám říká: „Práci s nástroji jako Docker, Kubernetes a Terraform se snažím co nejvíce automatizovat, aby lidé nemuseli dělat rutiny, které můžou jednoduše dělat stroje.“

Všechny kurzy pořádá formou workshopů (hands-on) a staví je na svých dlouholetých znalostech a zkušenostech z vývoje, testování a provozování softwarových projektů.


Popis technologie

Kubernetes jsou dnes nejrozšířenější platformou na hostování Docker kontejnerů a jsou podporovány velkými hráči na trhu (Google, Amazon, Microsoft) skrz Cloud Native Computing Foundation. Kuberneres pro provoz používají všechny velikosti firem, od startupu po korporace.

Jak školení probíhá

Školeni probíhá formou workshopů, vše si prakticky vyzkoušíme a osaháme. Ukážeme jak spustit Kuberneres lokálně (pro vývoj) a na cloudové platformě Digital Ocean. Dozvíme se základní strukturu Kubernetes a projdeme si jeho komponenty. Naučíme se jak napsat Kubernetes manifest a jak jim nasadit aplikaci v Dockeru. Dále si ukážeme jak pracovat s právama v Kubernetes a jak používat (a psát) Kubernetes balíčky v Helmu.

Co Vás naučíme

 • Teoretický úvod do Kubernetes
 • Instalace Minikube a kubectl (pro ty kteří nenainstalovali doma)
 • Popis Kubernetes komponent
 • Deployment do Kubernetes
 • Práce s právy v Kubernetes clusteru
 • Teoretický úvod do Helm balíčku
 • Instalace / Deployment pomocí Helmu
 • Psaní vlastního Helm balíčku

Pro koho je školení určeno

Školení je určeno pro vývojáře a devops, kteří mají zájem provozovat své Docker aplikace v Kubernetes.

Hledáte vysoce výkonné a spolehlivé řešení pro nasazování, provoz a správu kontejnerů? Chtěli byste zjednodušit a zefektivnit vaši infrastrukturu? Pak je to kurz pro vás!

Předchozí znalosti

 • Základy práce s Dockerem
 • Základy práce s Linuxem
 • Základy práce v terminálu

Technické požadavky

 • Nainstalovaný Kubernetes, návod na instalaci: zde
 • Přístup na internet – ideálně bez korporátní proxy, případně nastavenou proxy v prohlížeči

Navazující kurzy

 • Kubernetes Advanced

 

Mohlo by Vás zajímat:

Úvod do Dockeru

Další informace

Termíny

25. – 26. 11. 2021

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Kubernetes”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X