Náš tým lektorů

Seznamte se s našimi lektory a vyberte si kurz, který s nimi můžete absolvovat

Luboš Fryc

TOGAF®, SABSA® a Business Architecture expert

Luboš Fryc je kouč a školitel podnikové a bezpečnostní architektury.Přednáší mj. standardy TOGAF®, SABSA® a Business Architecture, a tos důrazem na vysvětlení vzájemných vazeb s dalšími metodikami, jakořízení rizik a služeb, projektové a procesní řízení nebo ověřování kvality.

Aktivně spolupracuje na tvorbě standardů a na přípravě Bodies of Knowledge v rámci celosvětové komunity The Open Group Architecture & ArchiMate Forum. Je držitelem certifikátů TOGAF® 9 Certified, TOGAF® Essentials 2018 a The TOGAF® Standard – Version 9.2.

Nově je Luboš Fryc držitelem certifikace pro Integrating Risk and Security within a TOGAF® Enterprise Architecture, jehož Open Badge od The Open Group můžete po certifikaci u Pearson VUE získat. Jsme momentálně jediní na světe, kdo Vám může akreditované školení zprostředkovat (registr akreditací) a připravit Vás tak na na složení certifikační zkoušky.

Kromě IR&S s Lubošem můžete absolvovat školení podnikové architektury TOGAF® 9 Version 2:

Foundation, TOGAF® 9 Version 2: Certified nebo kombinaci obou – TOGAF® 9 Version 2: Combined L1/L2.

Karel Smíšovský

Business Architect, Business Analyst and Project/Team Leader

Karel je Business architekt, Business analytik a Projektový manažer s více než 20 lety zkušeností s analýzou a realizací IT řešení jak v mezinárodních finančních společnostech, tak i malých startupech. Ve své praxi se soustředí na maximální efektivitu, a to jak směrem k zamýšlenému řešení, tak k zadání pro IT. Karel nahlíží na projekt jako na unikát zasazený v unikátním prostředí, kterému se metodikou přizpůsobuje, ale nepodřizuje. Zároveň vyzdvihuje principy, které platí bez ohledu na kontext projektu.

Vede u nás školení Business analýza informačních systémů a Business analýza informačních systémů PRAKTICKY

Ivana Šabatová

Expert na BPM, ITIL a TISAX

Ivana jako první v ČR vytvořila kurz připravující adepty na certifikaci OCEB Fundamentals ve spolupráci s Anywhere. Psal se rok 2012 a již měla za sebou bohatou a vzrušující kariéru, ve které se snoubilo její zaujetí světem IT a automatizací procesů s touhou poznávat nové věci a posouvat sebe i své okolí stále kupředu. Od té doby jejími kurzy u nás i v zahraničí prošlo několik stovek konzultantů, manažerů, analytiků a lidí dalších profesí, které Ivana nadchla pro heslo „Procesy nás baví!“.

S Ivanou se můžete potkat na školeních ITIL® 4 Foundation prakticky + certifikační zkouška, Řízení bezpečnosti informací dle TISAX nebo na školeních BPM Certified Expert (OCEB2) a BPMN 2.

Slávek Rydval

UML Expert, školitel, spisovatel

Slávek je školitel UML technologií, autor knih nejen o UML a také tak trochu bloger, protože píše svůj blog Můj život s UML. UML a Sparx Enterprise Architect používá denně. Vede kurzy, pomáhá zavádět metodiky a vyvíjí aplikace. Je autorem knih připravujících k certifikační zkoušce OCUP 2 Foundation a Intermediate. Ale nejen to. Se svou ženou Leonou má tři děti a společně s kamarádem Petrem dali dohromady již tři knihy pro děti o dubáncích.

Podílel se na zvučných projektech jako T-Mobile Chytré auto, ČSOB Privátní banka: Biometrické podpisy dokument, T-Mobile: Biometrické podpisy smluv nebo eBanka.

Na jeho školeních z kategorie UML a Sparx Enterprise Architect se rozhodně dozvíte velmi hodnotné informace, které Vám nabídne málokdo.

Ludmila Vráželová

ITIL Expert

Ludmila nabízí odborná IT školení, workshopy a konzultace pro manažery a odborníky, kteří chtějí nastavit a řídit IT dle rámců ITIL3, ITIL4, COBIT2019, IT4IT, DevOps a PRINCE2. Vysvětlí Vám složitá IT témata rychle a jednoduchým jazykem. Ludmila má odškoleno více než 10.000 hodin a školení se zúčastnilo přes 1000 profesionálů.

Má IT i psychologické vzdělání, přes 20 let praxe v IT s působností v Evropě, Asii i USA a zkušenosti ze softwarového vývoje a projektového i procesního managementu.

Na Lídu můžete narazit na školeních Prince2 (agile, 5th a 6th edition) a nebo ITIL® 4 Foundation prakticky, ITIL® 2011 (V3) Foundation a ITIL® 2011 (V3) Practitioner.

Ondřej Šika

DevOps Expert

Vývojem software a DevOps se zabývá už od roku 2009. Své praktické zkušenosti předává dnes na školeních, ale nabíral je jako freelancer i zaměstnanec pro malé firmy, startupy i velké korporace s cílem zefektivnit jim proces vývoje, testování a nasazování software. Dnes se primárně věnuje DevOps: návrhem softwarového stacku, vývojového a provozního prostředí ve firmách. Sám říká: „Práci s nástroji jako Docker.

Kubernetes a Terraform se snažím co nejvíce automatizovat, aby lidé nemuseli dělat rutiny, které můžou jednoduše dělat stroje.“

Všechny kurzy pořádá formou workshopů (hands-on) a staví je na svých dlouholetých znalostech a zkušenostech z vývoje, testování a provozování softwarových projektů.

Všechny jeho školení najdete v kategorii DevOps, jedná se o Django, Úvod do Dockeru, Kubernetes, Kubernetes Advanced, Rancher, Ansible, DevOps Foundation a Terraform.

Martin Kunt

Kouč a mentor

Martin Kunt je především kouč, mentor a lektor. Zakládá si na životních hodnotách. Svoboda, Upřímnost, Otevřenost, Láska, Odvaha, Rozvoj, a Radost pro něj znamená hodně. Má za sebou hodně životních obratů a zkušeností, na které se ve školeních rád obrací. Věří, že svůj život si každý tvoří sám a nikdy neříká nikdy. Rád hledá v lidech to dobré.

Martin má za sebou stovky hodin koučování. Specializuje se na komunikaci a vztahy. Pracuje s faktem, že osobní život se nám prolíná s životem pracovním. Koučink efektivně prokládá mentorskými tipy, technikami a návody.

S Martinem se můžete potkat na školeních Workshop 2 v 1 – kritika a motivace zároveň, Problém je přítel a Zdravá a funkční komunikace.

Martin Krištof

Front-end developer a Expert na React.js

Martin v oboru působí téměř deset let a postupem času se profiloval spíše do světa JavaScriptu, kde se stal expertem na React.js. Studium vysoké školy dokončil kombinovanou formou, aby mohl být v kontaktu s realitou a mohl tak navázat teoretické znalosti na praxi. V posledních letech se věnuje především tvorbě front-endové částí webových aplikací, ale má přesah do back-endu, který hojně využívá k lepší prezentaci a pochopení.

Aktuálně mimo jiné působí jako full-stack vývojář v Heureka Group, kde má na starost posun firmy na poli front-endu a JavaScriptu.

Je tedy jasné, že Martin má na starost například školení React JS a React JS pro pokročilé.

Filip Hanzl

UX designer

Je UX specialista a nadšenec do dat. Posledních 10 let se věnuje převážně webovým a mobilním aplikacím v oblasti financí a pojištění. Realizuje hlavně uživatelský výzkum, definici uživatelských potřeb, návrh wireframes a návrh reportingu nejen o chování uživatelů v aplikaci.

„Propaguji aktivní spolupráci mezi dataři a UXáky. První potřebují porozumět uživatelům, kterým dodávají reporty. Druzí potřebují data pro správná rozhodnutí v UX.“

Na Filipa narazíte u školení UX a aplikační design, kde si objastníte vše potřebné pro úspěšnou aplikaci a ještě mnohem více.

Zdeněk Kalina

Software developer a Angular Expert

Zdeněk je profesionál v oblasti software developmentu, který momentálně působí jako Head of Software Development ve společnosti Direct Fidoo. Školení jsou pro něj ale zábavou, které se nechce vzdát, proto u nás už dlouhá léta školí Angular.

Začínal kdysi jako PHP vývojář, postupem času přešel na Javu, JavaScript a začal se věnovat problematice Quality assurance. Vzdělávací proces je pro něj samotného zábavou, rád přepíná mezi programovacími jazyky a nikdy se nebojí bláznivých výzev ve vývoji a vedení.

Zdeněk u nás školí javascriptový webový framework Angular a Angular pro pokročilé.

Kateřina Přibilová

Soft skills trenérka a UX researcher

Kateřina Přibilová je vystudovaná psycholožka, která se vyprofilovala na skvělou trenérku soft skills, ale zabývá se i problematikou Customer Experience. Jejich kombinace ji dává hlubokou přidanou hodnotu v práci, kterou se snaží předávat dále. A jak sama říká: „Kombinace psychologie práce a chování mi dává holistický přístup k porozumění podnikání.“

Rozvojem zaměstnanců v oblasti low a middle managementu se zabývá už dlouhou dobu a pracovala na projektech například pro Škodu Auto, Yankee Candle, Unicredit nebo Valeo.

S Kateřinou se můžete potkat na školení Agile z pohledu psychologie osobnosti, Flow, výkon a spokojenost a Zvládání zátěžových situací (Stress management).