Jaselská 6, Praha

skoleni@anywhere.cz

224 310 808

TOGAF 10 L2 (Practitioner)

50 000  bez DPH

Luboš Fryc

Enterprise | Security | Business Architect, Authorized Trainer


Luboš Fryc poskytuje služby jako kouč a  školitel podnikové a bezpečnostní architektury. Přednáší standardy TOGAF® EA, SABSA®, O-ESA™ a klade důraz na vysvětlení vzájemných vazeb s dalšími metodikami, jako jsou řízení rizik a bezpečnosti IRS, Open FAIR™, projektové a procesní řízení či ověřování kvality.
Stranou nezůstávají ani jeho přístupy k vysvětlení adaptace refaktorované – agilní architektury O-AA™ ve spojení s efektivní business a digitální transformací DP BoK™. Seniorní praktické zkušenosti z implementací od klientů přináší jako vhodný doplněk pro jednotlivá školení. Statisticky proškolil a do praxe i na certifikační zkoušky připravil již přes 1300 studentů.
Luboš má rozsáhlé zkušenosti z mnoha odvětví, kterými za svoji 28 letou profesní dráhu prošel – telco, fintech, insurance, automotive, logistics, healthcare, public, government atp. a to u klientů v tuzemsku i zahraničí. Důležitými kritérii pro standardizaci, zdroj principů a best practices jsou mj. i ISO normy (např. 270xx, 420xx), které Luboš při dodávkách svých služeb každodenně používá. Pravidelně na různá témata připravuje online setkání či workshopy, které nastiňují důležitá odvětví a trendy.
Aktivně se podílí na tvorbě a rozvoji standardů (Bodies of Knowledge) v rámci pracovních skupin a jednotlivých fór u The Open Group nebo SABSA Institute. Často se účastní jako speaker na workshopech a konferencích a též předává strategické, bezpečnostní a architekturní vědomosti studentům vysokých škol v rámci magisterských studijních programů.
Několik posledních let spolupracuje ve veřejném sektoru s odpovídajícími agendami na standardech eGovernmentu ČR/SR a to u témat architektury a bezpečnosti.
Je držitelem certifikátů, které můžete najít na následujícím odkaze:

 

Absolvováním kurzu získáte teoretické i praktické ověření, že máte kompetence a znalosti pro plné využití obsahu TOGAF, včetně dovednosti analyzovat stavy a schopnosti podnikové architektury. Tím, že prakticky aplikujete doporučení v něm uváděná, umožníte strategický a bezpečný způsob plánování, vývoje, udržování a využití podnikové architektury. Vyjdete tak vstříc dlouhodobým trendům ve vedení podniků – business efektivita, agilita, digitální transformace, bezpečnost, řízení rizik.

Při vnímání souvislostí, kontextových aspektů a společném „jazyku“ pro řešení výzev podnikové architektury budete připravení vykonat certifikaci.

 

Obsah kurzu:

  1. Úvod do TOGAF a podnikové architektury (EA)
  • Vysvětlení základních pojmů a principů EA.
  • Představení role architektury ve strategickém řízení (obchod, IT) a její hodnoty pro podnik.
  1. Metoda vývoje architektury pomocí TOGAF (ADM)
  • ADM je hlavní metodou TOGAF, která nabízí strukturovaný přístup k návrhu, vývoji a řízení architektury.
  • Školení zahrnuje všechny fáze ADM od představení, definice technik, cílů a vize až po realizaci a podporu architektury.
  1. Enterprise Continuum a architektonické modely
  • Seznámení s Enterprise Continuum, které představuje robustní mechanismus pomáhající klasifikovat a organizovat různé architektonické zdroje, standardy a vzory.
  • Účastníci se také budou umět orientovat v TOGAF Reference Models, které nabízejí šablony a osvědčené postupy.
  1. Techniky a nástroje TOGAF
  • Školení pokrývá konkrétní techniky pro analýzu, dokumentaci a optimalizaci architektonických řešení.
  • Účastníci získají přehled o nástrojích, které mohou využít pro tvorbu a řízení architektury.

Cílová skupina:

Účastníky jsou typicky ti, kteří budou chtít kvalifikovaně používat obsah TOGAF k vývoji udržování a transformaci jednotlivých doménových architektur i podnikové architektury jako celku. Dále kurz pomůže těm, kteří budou aktivně přispívat k transformaci podniku (ať obchodní či digitální). V neposlední řadě by se měli zúčastnit ti, kteří pracují v agilních a dynamických prostředích a potřebují porozumět a sladit správný přístup k budování vztahu k podnikové architektuře.

Příklady účastníků:

  1. Jsem podnikový architekt a potřebuji vhled pro případnou certifikaci
  2. Jsem podnikový architekt a na denní bázi navrhuji, udržuji a provozuji EA, účastním se transformací
  3. Jsem agilně orientovaný SW architekt, pracuji obvykle na refactoringu architektury a potřebuji si dostat přístup do souvislostí s podnikovou architekturou orientovanou obsah TOGAF
  4. Chci si zvýšit kvalifikaci v rámci svého profesního rozvoje i pro oblast podnikové architektury