Jaselská 6, Praha

skoleni@anywhere.cz

224 310 808

Úvod do Dockeru

15 900  bez DPH

Ondřej Šika, DevOps Expert


Vývojem software a DevOps se zabývá už od roku 2009. Své praktické zkušenosti předává dnes na školeních, ale nabíral je jako freelancer i zaměstnanec pro malé firmy, startupy i velké korporace s cílem zefektivnit jim proces vývoje, testování a nasazování software. Dnes se primárně věnuje DevOps: návrhem softwarového stacku, vývojového a provozního prostředí ve firmách. Sám říká: „Práci s nástroji jako Docker, Kubernetes a Terraform se snažím co nejvíce automatizovat, aby lidé nemuseli dělat rutiny, které můžou jednoduše dělat stroje.“

Všechny kurzy pořádá formou workshopů (hands-on) a staví je na svých dlouholetých znalostech a zkušenostech z vývoje, testování a provozování softwarových projektů.


Popis školení:

Docker umožňuje izolovat aplikace se všemi jejich knihovnami, konfiguračními soubory a dalšími závislými soubory do kontejnerů bez toho, aby v kontejneru musel být přítomný i operační systém (obsahuje vlastní, hostující).
Díky Dockeru se proces vývoje, testování a provozování softwaru velmi zjednodušuje. Provozujte cokoliv a kdekoliv. Už nečekejte na nastavení vašeho serveru nebo na aktualizaci nějaké knihovny. Mějte prostředí jako součást vaší aplikace.

Docker se stará o celý životní cyklus kontejnerů. Školení Docker vás seznámí i s Docker Swarm. Docker Swarm je orchestrátor společnosti Docker, který je oproti Kubernetes jednodušší a je vhodný pro menší kontejnerové clustery.

 

Délka školení: 2 dny

 

Osnova:

– Co je Docker, jeho vlastnosti, výhody a nevýhody
– Jak Docker nainstalovat a základní pojmy
– Docker registry a spouštění kontejneru
– Stavění vlastních obrazů
– Jak spravovat multi kontejnerové aplikace v Docker Compose
– Docker Machine – nástroj na management Docker hostů
– Docker Swarm – cluster pro Docker aplikace
– Deployment aplikaci do Swarmu
– Nastavit Docker pro produkční používání
– Monitoring a správu kontejnerů
– Základy využití v CI (Continuous Integration)

Požadavky:

– Notebook s možností spustit Docker lokálně, bude upřesněno před školením.

Hledáte vysoce výkonné a spolehlivé řešení pro nasazování, provoz a správu kontejnerů i ve velkém rozsahu? Na školení Kubernetes se naučíte, jak spravovat aplikace i ve velkém rozsahu tak, aby systém rychle a efektivně zvádal „load balancing“.

Kubernetes

Kubernetes Advanced