Úvod do Dockeru

14 900  bez DPH

Cílem kurzu Docker je naučit vás vše potřebné ke každodennímu používání Dockeru a tím šetření práce a času. Naučíme se celý proces, od dockerizování aplikací po provoz v clusteru.

Docker poskytuje jednotné rozhraní pro správu aplikací a jejich izolaci do kontejnerů. Kontejnery běží v rámci jednoho operačního systému a sdílejí paměť, knihovny a další zdroje. Tím se snižují režijní náklady a zdroje se využívají efektivněji.

Zrušit výběr
Katalogové číslo: - Kategorie: , Štítků: , , , ,

Popis

Ondřej Šika, DevOps Expert


Vývojem software a DevOps se zabývá už od roku 2009. Své praktické zkušenosti předává dnes na školeních, ale nabíral je jako freelancer i zaměstnanec pro malé firmy, startupy i velké korporace s cílem zefektivnit jim proces vývoje, testování a nasazování software. Dnes se primárně věnuje DevOps: návrhem softwarového stacku, vývojového a provozního prostředí ve firmách. Sám říká: „Práci s nástroji jako Docker, Kubernetes a Terraform se snažím co nejvíce automatizovat, aby lidé nemuseli dělat rutiny, které můžou jednoduše dělat stroje.“

Všechny kurzy pořádá formou workshopů (hands-on) a staví je na svých dlouholetých znalostech a zkušenostech z vývoje, testování a provozování softwarových projektů.


Docker umožňuje izolovat aplikace se všemi jejich knihovnami, konfiguračními soubory a dalšími závislými soubory do kontejnerů bez toho, aby v kontejneru musel být přítomný i operační systém (obsahuje vlastní, hostující).
Díky Dockeru se proces vývoje, testování a provozování softwaru velmi zjednodušuje. Provozujte cokoliv a kdekoliv. Už nečekejte na nastavení vašeho serveru nebo na aktualizaci nějaké knihovny. Mějte prostředí jako součást vaší aplikace.

Docker se stará o celý životní cyklus kontejnerů. Školení Docker vás seznámí i s Docker Swarm. Docker Swarm je orchestrátor společnosti Docker, který je oproti Kubernetes jednodušší a je vhodný pro menší kontejnerové clustery.

Osnova:

– Co je Docker, jeho vlastnosti, výhody a nevýhody
– Jak Docker nainstalovat a základní pojmy
– Docker registry a spouštění kontejneru
– Stavění vlastních obrazů
– Jak spravovat multi kontejnerové aplikace v Docker Compose
– Docker Machine – nástroj na management Docker hostů
– Docker Swarm – cluster pro Docker aplikace
– Deployment aplikaci do Swarmu
– Nastavit Docker pro produkční používání
– Monitoring a správu kontejnerů
– Základy využití v CI (Continuous Integration)

Požadavky:

– Notebook s možností spustit Docker lokálně, bude upřesněno před školením.

Hledáte vysoce výkonné a spolehlivé řešení pro nasazování, provoz a správu kontejnerů i ve velkém rozsahu? Na školení Kubernetes se naučíte, jak spravovat aplikace i ve velkém rozsahu tak, aby systém rychle a efektivně zvádal „load balancing“.

Kubernetes

Kubernetes Advanced

Další informace

Termíny

22. – 23. 11. 2021

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Úvod do Dockeru”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X